Hakkımızda

İslam dini yeryüzüne indiği günden bu yana dünyadaki tüm insanlar için adeta bir güneş olmuştur. Konularla İslamiyet sitesi kurulduğundan bu yana, yeryüzüne inen bu güzel din için içerikler üretmektedir. İnternet sitesinde İslam diniyle ilgili birçok bilgi ve doküman bulunmaktadır.
Site İçeriği
İmanın esasları, Peygamber eşleri, zekat, kurban, gurbet, mübarek günler, Kuran-ı Kerim’de yer alan sureler, sahabeler hakkında bilgiler, tesettür, cihad kavramının içeriği, mezhepler ve meşrepler, günahlar, ramazan ve oruç, Hacc, umre, helal olan şeyler ve haram olan şeyler, faiz konusu, adak ve kurban, evlilik ve nikah kavramları, abdest gusül, teyemmüm hakkında bilgi, kul hakkı, boşanma, talak, kumar ve şans oyunları, hicret, müzikler ve ilahiler, sabır, dua konusu, ibadetler, ticaret hukukları, içtihad, yemin, kefaret, mahrem konular, namaz, ahiret ve ölüm, kader ve melekler gibi konularda bilgilendirici yazılar bulunmaktadır. 
Bu konularda gerekli dokümanların yer aldığı sitenin tek amacı İslamiyet’in tam anlamıyla öğrenilmesi ve yayılmasıdır. Sitede bir başka dikkat çeken konu ise ayetlerin açıklamasıdır. Ayetlerin açıklamasında belirli kurallara uyulmaktadır. Bu kurallar ayetin ne amaçla indiği, ne zaman indiği gibi konulardır. Ayet açıklamalarında, Kur’an-ı Kerim’den ve Peygamberimizden öğrendiğimiz bilgiler kullanılmaktadır. 
Bu nedenle sitede yer alan bilgiler kesinlik içermektedir. Ayrıca sitede kullanıcıların düşüncelerini özgürce bildirebilmeleri için yorum kısımları bulunmaktadır. Bu sayede insanlar düşüncelerini belirterek sitede yer alan herhangi yanlış bir bilgi var ise düzeltilmesini talep ediyorlar. Ayrıca bu yorumlar yayınlanmadan önce de yorumlarda hakaret küfür gibi ifadelerin yer almaması için site yöneticileri tarafından kontrol ediliyor.
Siteden Herkes Yararlanabilir mi?
Konularla İslamiyet sitesinden her kullanıcı yararlanabilir. Çünkü küçük yaştaki kullanıcıların yanlış konulara bakmaması için mahrem konular adı altında bir başka başlık oluşturulmuş durumda. Bir başka özellik ise sitenin altı farklı dilde okunabiliyor olması. Bu özellik sayesinde siteden yabancılar da yararlanabiliyor.
İletişim Bölümü
Site ile ilgili şikayetler ve bilgi alınmak istenen konuların sorulması için üst kategoride bir buton da bulunuyor. Bu sayede site hakkında varsa şikayetler iletilebiliyor, İslam dini hakkında merak edilenler sorulabiliyor ve bütün bunlar uzman kişilerce cevaplanıyor.
Saygılarımızla 
Konularla İslamiyet Ekibi